Blog

Responsive tasarım nedir?

Responsive tasarım (Ekrana duyarlı tasarım) günümüz teknolojisine uyum göstermesi için tasarlanan yeni nesil web tasarım yöntemidir.  Artık mobil cihazların son derece yaygın olması internetin bu cihazlara yaygın bir şekilde ulaşması ile eski nesil tasarımlar sadece bilgisayar ekranlarında kolay kullanılabilir hale geldi. Ama artık pek çoğumuz internet için cep telefonu ya da tablet kullanıyoruz. Cep telefonunda ya da tablette tam sayfa açılan sitelerin ekranındakileri görebilmek için sürekli sağa, sola, aşağı ve yukarı kaydırma ihtiyacı oluyor buda son derece yorucu ve rahatsız edici bir durum haline gelmektedir. Böyle bir siteye kimse telefondan girmek istemez. İnsanlara ben bu cihazda seni yorarım daha rahat siteyi görebilmek için kalk bilgisayarını aç mesajı vermektedir. Tabi mesajı alan ziyaretçiler bilgisayarı açmak yerine mobil uyumlu siteleri tercih ederek kullanmaya devam ediyorlar. Yani ziyaretçi nasıl rahat ediyorsa sitenizde ona uyumlu olmak zorunda yoksa kimse sitenize girmez. Bunu istemiyorsanız sitenizin mobil uyumlu daha doğrusu Ekrana duyarlı (responsive) tasarım tekniğiyle tasarlanması gerekmektedir. Responsive tasarım da ekran genişliğine göre hareket eden ve şekil değiştiren menüler ve tasarımlar olur ve bu sayede hangi cihazdan sitenizi açarsanız son derece kullanışlı, göze hoş gelen bir tasarım sizi karşılar. Ziyaretçilerinde istediği bu zaten kullanışlı ve güzel tasarımlar. Biz webtasarimji.com olarak en son tasarım tekniklerini kullanıyor ve sitelerimizi ekrana duyarlı yani responsive tasarımla tasarlıyoruz. Bu tasarımlar size daha fazla ziyaretçi kazandıracaktır. Rahatça sitede gezinen ziyaretçi sitenize daha fazla gelmeye başlayacak, eğer bir ürün satıyorsanız daha fazla ürün satacak ve müşterileriniz artacak. Hatta bu konuya google.com gibi en çok kullanılan arama motorları siteleri sıralarken sitenin mobil uyumlu olmadığını kontrol ediyor ve eğer mobil uyumlu ise siteyi ödüllendirerek daha üst sıralara yerleştiriyor, mobil uyumlu değilse ceza olarak daha aşağıda sıralara yerleştiriyor. Sadece bu etki bile sizin müşteri sayınızı etkiliyor. Eğer sizde sitenizin daha üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, dolayısıyla daha fazla kişiye, ya da müşteriye ulaşmak istiyorsanız siteleriniz responsive ekrana duyarlı olmasını sağlamalısınız. Webtasarimji.com olarak size bu konuda her zaman hizmet vermeye hazırız. İster siteniz olsun ister yeni bir site yaptıracak olun bu konuyu sakın gözden kaçırmayın.

Reklamlar

Webtasarimji.com bitcoin ile ödeme almaya başladı.

Bitcoin giderek yaygınlaşıyor. Türkiyede henüz istenen seviyede olmasada bitcoinle ödeme kabul eden firmalar gittikçe artıyor.  Artık web tasarım hizmetleri  için de bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayan bir başka firma da webtasarimji.com oldu.

Son zamanların popüler haberlerinden biri de bitcoin haberleri. Bazıları bu kelimeyi belki de ilk defa duyuyor ama bundan sonra epey duyacağınız kesin.

Bitcoin merkezi bir otoriteye bağlı olmayan yani bir devlete bağlı olmayan bir çeşit sanal para birimlerinden bir ve en meeşhuru, ve en değerlisi, en kabul göreni.

1.12.2017 itibariyle 1 bitcoinin değeri tam 10000 dolar yani yaklaşık 45000 liraya ulaştı. Bitcoin gittikçe kabul görürken bazı firmalar bitcoin üzerinden ürün satmaya başladı.

Geleceğin para birimi  olarak görülen son 5 6 ayda 10 kat artan sanal para birimine ilgi gittikçe artıyor.

Türkiyede bitcoin kabul eden yerlerin yayınlandığı listeyi linkten bulabilirsiniz.

 

web tasarım ustası hayırlı olsun

Sizlerle buluştuğumuz bu ilk yazımızda genel bir açılış konuşması niteliğinde olmasa da web tasarım dünyasına yapılacak tüm katkılar için şimdiden ekibimize ve bize desteğini esirgemeyecek tüm duyarlı web gönüllülerine teşekkür ederiz. Bizi bu yolculukta  yalnız bırakmayacağınızı biliyoruz. Bu yüzden sonraki yazılar için çalışmaya hemen başlamak için sizlerden müsaade istiyoruz. Tekrar hayırlı uğurlu olması temennilerimiz ile…

web tasarım ustası ekibi adına…